Lazer Kesim

 • Lazer Kesim


  CNC Lazer Kesim Nedir ve Nerelerde Yapılır?

  CNC Lazer Kesim sanayide kullanılan üretim yöntemlerinden en yaygın olanlarından biridir. Lazer, 20. Yüzyılda keşfedilmiş olsa da, hafif sanayide yerini alması 2000 li yıllarda ortaya çıkmıştır. Daha doğrusu, mikroskobik işlemler yapan, radyoaktif bir biçimlendirme aracı olan lazerin, yine bu düzeyde hesap yapan bir teknoloji olan bilgisayaralarla kullanılması gerektiğinden, kullanımı bu yüzyıla isabet eder. Aski halde lazer teknolojisini elle kullanmak hayli tehlikeli ve tabii ki zor bir işlem olacaktır. Modern teknolojinin sanayi yatırımlarına en büyük hediyelerinden olan Lazer kesim ekipmanları, profesyonel cihazlardır ve fason iş yapan CNC firmalarınca barındırılır. Oldukça kapsamlı makineler olduğundan, fason iş yapan müesseseler tarafından kullanılırlar.

  CNC Lazer Kesim tezgahlarında, birçok farklı malzeme kullanılabilmektedir. Normalde kesimi oldukça zor olan metal ürünler dahil olmak üzere ahşap, mdf, alüminyum, pleksi vb. malzemeler CNC Lazer Kesim teknolojisi ile mükemmel biçimde şekillendirilebilmektedir. Lazerin en büyük avantajı, bilgisayarda çizilen projenin, neredeyse sıfır hata ile bu materyallere uygulanabiliyor olmasıdır. Ayrıca CNC lazer Kesim maliyetleri, uzun vadede geleneksel ürünlere göre daha uygundur, zira kesme ve biçimlendirme uçlarının değişimi ve bakımı daha uzun vadede gerçekleşmektedir.


   

    

  lazer kesim , ikitelli lazer kesim avrupa lazer kesim istanbul lazer kesim fason lazer kesim ikitelli lazer kesim fason lazer kesim des istanbul lazer kesim istanbul fason lazer kesim avrupa yakası lazer kesim istanbul avrupa yakası lazer kesim